درباره ما

درباره ما

الله جمیل و یحب الجمال

به نام خداوند زیبا ئیها

 

خوشا آمد گل ،وزآن خوشتر نباشد                        که دردستت بجز ساغر نباشد

زمان خوش دلی دریاب  و دٌر یاب                           که دایم در صدف گوهر نباشد

گروه مالکین گلخانه آفتاب توس باامید به خداوند رزاق و عنایات ولی نعمتمان  حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام در سال حماسه اقتصادی با خریداری قطعه زمینی مناسب در محدوده شهر مشهد مقدس بر آن شدند که در بخش کشاورزی به سبک نوین سرمایه گذاری نمایند .

سپس با هم اندیشی و تحقیق به این نتیجه رسیدند که با احداث گلخانه  تولید گل رز هلندی شاخه بریده گامی درراه توسعه اقتصادی بردارند و علاوه بر تأمین قسمتی از نیازهای استان خراسان رضوی و با توجه به نزدیکی مرزها اقدام به افزایش سالنهاي متعددو توليد بیشتر گل ودر نتیجه صادرات آن نموده ، که این کار علاوه بر اشتغال ، تولید و رونق  اقتصادی در کشور ، ایجاد در آمد ارزی می نماید .

به این جهت در سال ۱۳۹۰ با خریداری زمین مورد نظر که حدوداً یک هکتار می باشد شروع به اخذ استعلامات جهت پروانه تأسیس گلخانه نمودیم و با اقتباس به نام حضرت ثامن الائمه نام این گلخانه آفتاب توس نامیده شد .

پس از صدور مجوز تأسیس ، گلخانه آفتاب توس به صورت تیپ c نظام مهندسی کشاورزی آغاز بکار نمود و کلیه تجهیزات بصورت اتوماسیون مي باشد .

  • دستگاه تزریق کود بصورت سنماتیک
  • دستگاه تصفیه آب RO مول
  • دستگاه کنترل نور بصورت شید های متحرک
  • دستگاه کنترل رطوبت با فوگروفن ها
  • تأمین آب مورد نیاز در مخازن سر پوشیده

ودر سال ۱۳۹۵ اولین تولید گل در واریته های مختلف و در رنگهای مناسب به بازار عرضه شد و هم اکنون سعی در بهبود و کیفیت بهتر گلها ی تولیدی هستیم .

اهداف و چشم انداز

امید است که با توکل به خداوند  کریم و همت خانم مهندس جاودانی پور و دیگر کادر فنی مجموعه نسبت به افزایش سالنهای بیشتر اقدام نماییم و تولید گل  را سالانه به مرز یک میلیون شاخه برسانیم .

ان شاءالله

2 1 vote
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

تمامی حقوق این سایت به شرکت “ آفتاب توس ” تعلق دارد.

تمامی حقوق این سایت به شرکت “ آفتاب توس ” تعلق دارد.